Hiëronymus

800.00

Informeer naar dit stuk

Een glas in lood ruitje met de voorstelling van Sint Hiëronymus in zijn studeerkamer. Het gebrandschilderde glas is gemaakt in de Nederlanden in de 17de eeuw. Het glas heeft de afmetingen van 16 x 14,5 cm.

Hiëronymus van Stridon, (Stridon ca. 347- Bethlehem 30 september 420) was een schrijver, vertaler en kluizenaar in het vroege Christendom. Hij wordt in het Christendom vaak ook beschouwd als een kerkleraar, kerkvader en heilige. De Rooms-Katholieke Kerk rekent hem tot de vier grote kerkvaders van het Westen.

Tussen 390 en 405 maakte hij een bijbelvertaling in het alledaagse Latijn (sermo humilis): de Vulgaat. 

Zijn feestdag is 30 september in de Katholieke Kerk, 15 juni in de Orthodoxe Kerk.

 

 


Additional information

Eeuw

Land van herkomst

België, Nederland

Materiaal

Glas

Telefoon: +316 55115934 - Mail: info@quellinus.nl

Kunst beleef je. Wij bieden antiek die je toegang geeft tot een andere wereld

Benieuwd naar onze bijzonder stukken? Bekijk de gehele collectie op de website en laat je vervoeren en inspireren. Spreekt een stuk je aan en wil je er meer over leren?
©  Quellinus Oude kunst en Antiek | Internetbureau Duidelijk Online