Keurvorsten kruik gedateerd 1607

Verkocht

Informeer naar dit stuk

In de tweede helft van de 16de eeuw lanceerden de pottenbakkers een nieuw revolutionair kruiktype. Uit de tot dan toe ronde buikvorm ontwikkelden zij een meer gestructureerde kruik met een voet, een cilindervormig middengedeelte, een schouder en een hals.

Door deze cilindrische kruikvorm werd het mogelijk om – in plaats van de tot nu toe gebruikte wapens en medaillons – een fries te gebruiken die met behulp van beelden en tekst een verhaal vertelde (zoals onze strips nu). Religieuze en profane motieven dienden tot het vermaak van de gebruiker en maakten de keramiek van Raeren tot een begeerd object.

Dit kruikje heeft afbeeldingen van keurvorsten, een zogenaamde kurfürstenkrug. Met een tinnen deksel en tinnen voetring. Heel bijzonder is de munt die in het tinnen deksel is gevat. De kruik is gedateerd 1607.

In een zeer goede kwaliteit zonder restauraties !

Hoogte; 18,5 cm


Additional information

Eeuw

Land van herkomst

Duitsland

Materiaal

Steengoed

Telefoon: +316 55115934 - Mail: info@quellinus.nl

Kunst beleef je. Wij bieden antiek die je toegang geeft tot een andere wereld

Benieuwd naar onze bijzonder stukken? Bekijk de gehele collectie op de website en laat je vervoeren en inspireren. Spreekt een stuk je aan en wil je er meer over leren?
©  Quellinus Oude kunst en Antiek | Internetbureau Duidelijk Online